تاريخ انتشار: شنبه 28 ارديبهشت 1398 - 10:00
ترجمه کتاب

ترجمه آلبانیایی کتاب نامیرا در آلبانی منتشر شد

کتاب تحسین شده نامیرا اثر نویسنده توانا آقای صادق کرمیار توسط موسسه انتشاراتی فان نولی در کشور آلبانی منتشر گردید. نامیرا رمانی است جذاب پیرامون حادثه عاشورا با محوریت حوادث کوفه که توسط آقای لدیو دملی مترجم زبردست آلبانیایی ترجمه شده است.
 

کتاب تحسین شده نامیرا اثر نویسنده توانا آقای صادق کرمیار توسط آقای لدیو دملی به زبان آلبانیایی ترجمه و به وسیله موسسه انتشاراتی فان نولی در کشور آلبانی منتشر گردید.

نامیرا رمانی است جذاب پیرامون ماجراهای کوفه تا حادثه عاشورا ، این کتاب که نوعی انسان شناسی را به مخاطب عرضه می کند ظرفیت انسانی را به نمایش می گذارد که از اوج عشق به اوج نفرت و از آنجا به اوج حسرت و بالاخره دریافت حقیقت نائل می شود و این چرخه شگفت انگیز روحی- روانی و فکری و فرهنگی با محوریت یک داستان عاشورائی-کوفی با قلم زیبا و روان بازسازی می شود و مخاطب را با پیچیدگی ها و افت و خیز های ضد و نقیض یک جامعه و یک فرد آشنا می سازد. در عین حال که به انبوهی از سوالات پاسخ می دهد انبوهی از سوال و اندیشه را نیز تولید می کند و در یک سفر فکری و ادبی و فرهنگی بالاخره مخاطب را به عاشورا و کربلا می رساند تا بیش از پیش مظلومیت و حقانیت شهدای کربلا و مسیر طی شده در تاریخ و انتخاب بزرگ و الهی امام حسین (ع) را برای مخاطب باور پذیر سازد.

در مورد مترجم رمان نامیرا می توان افزود، آقای لدیو دملی پیش از این ترجمه قرآن کریم و قصص قرآنی را نیز در کارنامه خود داشته است.